Blog

beton dociepleniowy

Produkty specjalne w wytwórniach betonu

14 kwietnia 2020

Nowoczesne budownictwo wymaga specjalistycznych materiałów budowlanych. Materiałów, które pozwolą zapewnić właściwy poziom bezpieczeństwa obiektu, w różnych obszarach jego funkcjonowania. Niejednokrotnie zdarza się, że konstrukcje budowlane poddawane są olbrzymim obciążeniom, są wykorzystywane do składowania, produkcji materiałów niebezpiecznych, łatwopalnych.

Czytaj więcej
Stal zbrojeniowa

Badania stali zbrojeniowej. Co obejmują?

1 sierpnia 2019

Odporność stali zbrojeniowej na obciążenia dynamiczne, zginanie, a także jej przyczepność do betonu mają ogromne znaczenie w przypadku obiektów inżynierskich, obiektów przemysłowych oraz budowli, umiejscawianych na terenach sejsmicznych i górniczych.

Czytaj więcej
Beton lekki

Badania betonu – konsystencja, objętość i zawartość

4 marca 2019

Badanie betonu ma na celu sprawdzenie jego podstawowych właściwości, takich jak konsystencji, objętości i zawartości. Przeprowadza się je przede wszystkim w celu sporządzania różnego rodzaju mieszanek o konkretnym przeznaczeniu.

Czytaj więcej
beton drogowy

Najważniejsze właściwości i rodzaje betonu towarowego

16 października 2018

Beton towarowy to najczęściej wykorzystywany materiał budowlany, który znajduje zastosowanie przy okazji większości realizacji budowlanych. W tym artykule skupimy się na jego najważniejszych właściwościach, odmianach i przykładach zastosowania.

Czytaj więcej
beton latem

Jak pielęgnować beton latem?

4 września 2018

Co prawda piękne, gorące lato powoli dobiega końca (swoją drogą dawno tak ciepłych i bezdeszczowych wakacji nie mieliśmy), ale aktualna pogoda i temperatury nie dają tego poznać po sobie, iż nadchodzi jesień.

Czytaj więcej
lekki beton

Specyfika i zastosowanie betonu lekkiego

22 sierpnia 2018

Beton lekki, jak sama nazwa wskazuje, cechuje się stosunkowo niewielką wagą. Wykorzystywany jest oczywiście w budownictwie i różni się nieco od tradycyjnej mieszanki betonu konstrukcyjnego. Z uwagi na fakt, że bardzo często znajduje zastosowanie na budowach, w tym artykule chcieliśmy […]

Czytaj więcej
beton towarowy

Zastosowanie i najważniejsze cechy betonu towarowego

26 lipca 2018

Beton towarowy jest to surowiec budowlany, który powstał ze zmieszania kruszywa (drobnego i grubego) cementu, wody, domieszek i dodatków uszlachetniających (zgodnie z normą PN-EN 206-1:2003). Oczekiwane właściwości użytkowe uzyskuje dopiero po stwardnieniu masy betonowej, czyli po związaniu się wszystkich elementów.

Czytaj więcej
reaktor z betonu ciężkiego

Specyfika i zastosowanie betonu ciężkiego

17 lipca 2018

Beton to materiał, którego składnikami podstawowymi jest cement, woda i kruszywa o różnym uziarnieniu. Dodatkowo często stosowane są różnorodne domieszki i dodatki, dzięki którym beton uzyskuje pożądane właściwości.

Czytaj więcej
beton

Przykłady najczęściej stosowanych domieszek do betonu

4 lipca 2018

Za sprawą różnorodnych domieszek i dodatków do betonu można osiągnąć pożądane właściwości mieszanki. Za sprawą modyfikacji można uzyskać beton wyróżniający się cechami i parametrami niezbędnymi dla konkretnych zastosowań. Najczęściej stosowane są domieszki, które mają na celu m.in. uplastycznienie betonu, opóźnienie […]

Czytaj więcej