Blog

posadzki

Najważniejsze właściwości i rodzaje betonu towarowego

22 stycznia 2019

Beton towarowy to najczęściej wykorzystywany materiał budowlany, który znajduje zastosowanie przy okazji większości realizacji budowlanych. W tym artykule skupimy się na jego najważniejszych właściwościach, odmianach i przykładach zastosowania.

Czytaj więcej
Beton lekki

Beton lekki – właściwości i przykłady użycia

15 listopada 2018

Beton lekki cechuje się niewielką wagą i jest przy tym wytrzymały, co czyni go bardzo dobrym materiałem budowlany, znajdującym wiele różnorodnych zastosowań. Od tradycyjnego betonu konstrukcyjnego odróżnia go jednak znacznie więcej właściwości.

Czytaj więcej
Dodatki do betonu

Przykłady najczęściej stosowanych domieszek do betonu

5 listopada 2018

Za sprawą różnorodnych domieszek i dodatków do betonu można osiągnąć pożądane właściwości mieszanki. Za sprawą modyfikacji można uzyskać beton wyróżniający się cechami i parametrami niezbędnymi dla konkretnych zastosowań. Najczęściej stosowane są domieszki, które mają na celu m.in. uplastycznienie betonu, opóźnienie […]

Czytaj więcej
beton ciężki

Specyfika i zastosowanie betonu ciężkiego

22 października 2018

Beton to materiał, którego składnikami podstawowymi jest cement, woda i kruszywa o różnym uziarnieniu. Dodatkowo często stosowane są różnorodne domieszki i dodatki, dzięki którym beton uzyskuje pożądane właściwości.

Czytaj więcej
beton latem

Jak pielęgnować beton latem?

4 września 2018

Co prawda piękne, gorące lato powoli dobiega końca (swoją drogą dawno tak ciepłych i bezdeszczowych wakacji nie mieliśmy), ale aktualna pogoda i temperatury nie dają tego poznać po sobie, iż nadchodzi jesień. A u nas? Czas nagli, harmonogram prac napięty […]

Czytaj więcej

Zastosowanie i najważniejsze cechy betonu towarowego

17 lipca 2018

Beton towarowy jest to surowiec budowlany, który powstał ze zmieszania kruszywa (drobnego i grubego) cementu, wody, domieszek i dodatków uszlachetniających (zgodnie z normą PN-EN 206-1:2003).

Czytaj więcej