Beton i dodatki do betonu – o firmie

Firma Hydrobudowa-1 Betoniarnia-Laboratorium to spółka o wieloletniej tradycji, która obecnie specjalizuje się w  produkcji betonu oraz badaniach betonu i jego składników. Nieustający rozwój to czynnik, który zadecydował o jej sukcesie i powód, dla którego funkcjonuje do dziś.

HISTORIA FIRMY

Początki działalności przedsiębiorstwa sięgają roku 1949, w którym zostało utworzone Państwowe Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych nr 3 – Roboty Wodne.

Pierwotnie firma realizowała projekty z zakresu robót i budowli inżynieryjno-wodnych. Zbudowaliśmy pierwszy w Polsce powojennej stopień wodny wraz z elektrownią w Brzegu Dolnym.

Firma obok robót hydrotechnicznych specjalizowała się w wykonywaniu prac z zakresu głębokiego fundamentowania obiektów i związanych z ochroną środowiska naturalnego oraz budowli inżynieryjno-przemysłowych.

Hydrobudowa-1 zrealizowała setki obiektów w całym kraju, między innymi: stopnie wodne na Wiśle we Włocławku i na Pilicy w Smardzewicach, Oczyszczalnię ścieków Czajka w Warszawie i wiele innych mniejszych oczyszczalni ścieków, obiekty związane z gospodarką wodną na terenie Kopalni i Elektrowni w Bełchatowie, szlaki i stacje metra w Warszawie oraz setki tysięcy pali na terenie całej Polski.

historia firmy

OBECNIE

Zmiany nazwy przedsiębiorstwa wraz z jego profilem działalności oraz przekształcenia organizacyjne na przestrzeni lat wynikały z kolejnych koncepcji rozwoju gospodarczego kraju. Ostatecznie jednak, w wyniku prywatyzacji w 1991 roku powstała spółka akcyjna Hydrobudowa-1, która funkcjonuje do dziś.

 

Nasza Spółka Hydrobudowa-1 Betoniarnia-Laboratorium została powołana przez HYDROBUDOWĘ-1 S.A. w 1994 r. jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Powstała przez połączenie:

  1. Zakładowego Laboratorium Betonów i Kontroli Jakości, działającego od 1966 roku kolejno dla budowy stopni wodnych na Wiśle we Włocławku i na Pilicy w Smardzewicach oraz budowy oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie;
  2. betoniarni powstałej w 1974 roku dla potrzeb oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie;
  3. Laboratorium Polowego i Betoniarni zorganizowanych w 1975 roku dla potrzeb budowy Kopalni Węgla Brunatnego i Elektrowni w Bełchatowie.

Spółka prowadzi działalność w dwóch obszarach:

działalność firmy Hydrobudowa

WSPÓŁPRACA

Dzięki współpracy naszego Laboratorium z wiodącymi jednostkami naukowo-badawczymi stale rozszerzamy nasze kompetencje oraz zwiększamy poziom świadczonych przez nas usług.

Zarząd:

Grzegorz Nowowiejski 
Prezes Zarządu

Grzegorz Nowowiejski - Hydrobudowa1

Jarosław Dąbrowski
Wiceprezes Zarządu

Jarosław Dąbrowski - Hydrobudowa-1

Kadra Kierownicza:

Brygida Augustyniok
Kierownik Laboratorium

Brygida Augustyniok - Hydrobudowa-1

Marcin Nagel
Kierownik Wytwórni Betonu

Marcin Nagel -Hydrobudowa-1

Katarzyna Radwan Witecka
 Kierownik ds. jakości

Katarzyna Radwan – Witecka -Hydrobudowa-1

Blog

Innowacyjna technologia, która inspiruje